Blog

Stor Perde Hakkında Bilgi

Son yıllarda evlerden iş yerlerine, mutfaklardan oturma odalarına hemen hemen her yaşam alanında kullanılan ve modern, spor ve şık görünümleri ve pratik kullanım özellikleriyle sıradan perdelerin önüne geçen stor perde modellerini tercih etmek sebep oldukça fazla.

Stor perdeler sıradan perdelere göre oldukça farklı bir mekanizmaya ve açılıp kapanma prensibine sahiptir. Stor perdeler için özel olarak üretilmiş kumaşların bir boru yardımıyla açma kapama mekanizmasına adapte edilerek boruya sarılarak yukarı doğru açılan ve aşağı doğru kapanan bir sistemden ibarettir. Boruyu kontrol eden şerit, zincir, yay ya da iplerin hareketiyle açılıp kapandıkları için oldukça pratik bir kullanıma sahiptirler ve bu pratiklikleri onların en önemli avantajlarından biridir.

Stor perdelerin bir diğer öne çıkan özelliği ise her zaman gergin, pürüzsüz ve düz görünümleri sayesinde dekorasyonda son derece düzenli ve akıcı bir görünüm oluşturmaları ve pencere dekorunun kalabalık ya da karışık görünmesinin önüne geçmeleridir.

Stor perdeler hem fon perde olarak hem de tül perde olarak farklı kumaşlardan üretildikleri gibi bu iki perdenin tek bir mekanizma ile birleştirildiği akıllı tasarımlar da oldukça revaçta. Yani hem güneşlik hem de tül perdeyi aynı mekanizmaya bağlı tek bir stor perde ile kontrol edebilirsiniz. Ayrıca zebra perde adı verilen ve içeriye giren ışık miktarının ayarlanabildiği oldukça kullanışlı modeller de perde, panjur ve jaluzi piyasasında en çok ilgi gören modelleri oluşturuyor.

Ancak evlerine stor perde yaptırmak isteyenlerin genellikle kafasını karıştıran ve dezavantaj olarak da adlandırabileceğimiz bir zorlukları olduğunu da biliyoruz: Temizlik. Sıradan perdeler istenildiği zaman makinede yıkanabilir ve ütülenerek yeniden asılabilir. Hatta bazı perde kumaşı çeşitleri ütüye bile ihtiyaç duymuyor ve yıkandıktan sonra nemli bir şekilde asıldığında kendiliğinden düzleşiyor. Ama stor perdeler söz konusu olduğunda yalnızca kumaştan değil işlevsel bir mekanizmadan da bahsettiğimiz için temizlik kısmı biraz daha güç ve özen gerektiriyor.

Peki stor perdelerin temizliği nasıl yapılmalı? İşte evinize stor perde almadan önce temizlikleri ve kullanımları hakkında bilmeniz gereken her şey…

İLGİLİ ÜRÜNLER

1. Kalite Brillant Ekru / Beyaz Stor Perde

20.00514.90
Faturalı Aynı Gün Ücretsiz Hızlı Kargo

Brillant Açık Gri Stor Perde

2.75473.20
Faturalı Aynı Gün Ücretsiz Hızlı Kargo

Brillant Düz Stor Perde Beyaz MS1200

181.86473.20
Faturalı Aynı Gün Ücretsiz Hızlı Kargo

Brillant İthal Ekru Etek Düz Stor Perde

3.00473.20
Faturalı Aynı Gün Ücretsiz Hızlı Kargo

Brillant İthal Gri Etek Düz Stor Perde

3.00473.20
Faturalı Aynı Gün Ücretsiz Hızlı Kargo

Brillant Ithal Kalın Kumaş Stor Perde Etek Dilimli Beyaz Ms1300

2.75473.20
Faturalı Aynı Gün Ücretsiz Hızlı Kargo
Listeye geri dön